Tájékoztatjuk Tisztelt Ügyfeleinket, hogy a Kormány az 1312/2016 (VI.13.) Korm. határozatával döntött arról, hogy a Közigazgatási és Elektronikus Közszolgáltatások Központi Hivatala (KEKKH) jogutódlással 2016. december 31 - ével megszűnt. Ezúton szeretnénk felhívni a figyelmét arra, hogy jelen weblap archív honlapként működik, tartalma nem frissül. Kérjük, hogy az aktuális információért keresse fel az illetékes jogutódok által működtetett honlapokat (nyilvantarto.hu, web-lak.hu, kormanyhivatal.hu). Okmányügyeiket változatlanul, személyesen a kormányablakokban (Részletes információ: https://kormanyablak.hu/hu) és az okmányirodákban, interneten a „Webes Ügysegéd” segítségével intézhetik, valamint ügyintézéssel kapcsolatos általános tájékoztatással 0-24 órában a 1818-as telefonszámon elérhető Kormányzati Ügyfélvonal áll a rendelkezésükre.
Megkezdte működését a második generációs Schengeni Információs Rendszer: a SIS II
2013. április 10.
A schengeni térség tagállamai – köztük Magyarország - 2013. április 9-én átálltak a második generációs Schengeni Információs Rendszerre, a SIS II-re. A rendszer központi részének üzemeltetéséért az európai uniós eu-LISA Ügynökség a felelős Strasbourgban, míg a nemzeti részek üzemeltetéséért az egyes tagállamok felelnek. Magyarországon ezt a feladatot a Közigazgatási és Elektronikus Közszolgáltatások Központi Hivatala (KEK KH) – mint N.SIS II Hivatal – látja el.
 

 Budapest, 2013. április 9.; A SIS II a belső határok nélküli európai térség egyik legfontosabb biztonsági garanciális eszköze, amely révén a tagállamok illetékes hatóságai megoszthatják egymással a beutazási és tartózkodási tilalom alatt álló személyek, valamint egyes körözött személyek és tárgyak adatait tartalmazó figyelmeztető jelzéseket. A rendszerhez az Európai Unió tagállamai – Ciprus, az Egyesült Királyság és Írország kivételével –, továbbá Izland, Liechtenstein, Norvégia és Svájc rendelkeznek hozzáféréssel.

 A SIS II új technikai platformon működik és immár arcfényképek, ujjnyomatok, valamint európai elfogatóparancsok központi tárolásának lehetőségét is biztosítja. Lehetőséget ad egyes figyelmeztető jelzések célhoz kötött összekapcsolására (pl. körözött személy és az elkövetéshez használt gépjármű), valamint bővültek a meglévő adatkategóriák is (pl. vízi, légi járművek, értékpapírok is bevihetőek a rendszerbe).

 A rendszer figyelmeztető jelzéseket tárol, ilyen többek között az európai vagy nemzetközi elfogatóparancs alapján átadás vagy kiadatás miatt körözött személyek, a schengeni államokba történő beutazási és tartózkodási tilalom alatt állók, eltűnt személyek, lefoglalás vagy bizonyítékként történő felhasználás végett körözött okmányok, gépjárművek.

Magyarországon a Rendőrség, a Nemzeti Adó- és Vámhivatal, a Bevándorlási és Állampolgársági Hivatal, a magyar külképviseletek, a Közigazgatási és Elektronikus Közszolgáltatások Központi Hivatala, a járási (fővárosi kerületi) hivatalok, a bíróságok és az ügyészségek rendelkeznek hozzáféréssel a SIS II-höz. 

A személyekkel összefüggő adatkezelés jogszerűségének több biztosítéka is kiépült. Ha bárki tájékoztatást kíván kapni arról, hogy adatai szerepelnek-e a SIS II-ben, kérésével, meghatározott formanyomtatvány kitöltésével, bármely kormányhivatalhoz, rendőrkapitánysághoz, illetve magyar külképviselethez fordulhat. Az adatkezelés jogszerűségét a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság ellenőrzi. 

 A rendszer bevezetéséhez szükséges magyarországi felkészülést a Belügyminisztérium vezetésével működő, a SIS II megvalósításához szükséges kormányzati intézkedéseket koordináló munkacsoport segítette, amelynek a Közigazgatási és Elektronikus Közszolgáltatások Központi Hivatala is tagja volt.

Ezúton köszönjük az állampolgárok megértését és türelmét az okmányirodák egy napos bezárása kapcsán, amelynek során az ügyintézéshez szükséges szakrendszerek sikeresen átálltak az új rendszerre.